Mide Botoksu Kimlere Yapılır?

Mide Botoksu Kimlere Yapılır?
Mide Botoksu Kimlere Yapılır?

Mide Botoksu Kimlere Yapılır?

Mide botoksu kimlere yapılır? Sorusu, her hastanın obezite ile mücadele kapsamında bu uygulamadan yararlanıp yaralanamayacağını açıklamaktadır. Aşırı kilo nedeni ile sorun yaşayan hastalar genel olarak doktor kontrolü ve değerlendirilmesi sonucunda mide botoksu uygulamasına tabii tutulmaktadır. Vücut kitle indeksinin çok yüksek seviyelerde ilerlemesinde istenen etkiyi göstermemesi, uygulamanın hastada sorunlar çıkarması gibi nedenlerden dolayı mide botoksu uygulanmamaktadır.

Mide Botoksu Uygulamasının Yapılacağı Hastalar

Mide botoksu kimlere yapılır? Konusunda uzmanların belirlemiş olduğu bir sınırlama bulunmaktadır. Gerekli kontroller neticesinde hastalarda;

  • Büyük mide operasyonun öncesi hedeflenen kiloya ulaşılması,
  • Hastanın diyet, spor ve ilaçlar ile beklenen kiloları verememesi,
  • Vücut kitle indeksinin 25 ile 35 arasında olması,
  • Hastanın 18 ile 65 yaş aralığında bulunması,
  • Aşırı kiloların hastada farklı sorunlara neden olması durumlarında mide botoksu uygulaması gerçekleştirilir.

Mide botoksu kimlere yapılır? Konusunda son karar doktorlara bırakılmaktadır. Hastalarda mide botoksu uygulamasına engel olan bir sorunun söz konusu olması halinde, ilk olarak sorunun tedavisi yapılmakta ardından uygulama gerçekleşmektedir. Aksi halde obezite ile mücadele kapsamında hastaya diğer zayıflama yöntemleri uygulanmaktadır.

Mide Botoksu Uygulamasını Sigorta Karşılar Mı?

Mide botoksu kimlere yapılır? Konusu gereğince uygulanacak tedavinin genel olarak sigorta karşılığı bulunmamaktadır. Ancak uygulamanın sağlık açısından kaçınılmaz olması durumlarında devlet tarafından bir kısmı karşılanabilmektedir. Bu durumlarda hastanın operasyon maliyeti çok düşük seviyelere çekilir. Ancak özel sigortaların uygulamayı karşılaması hasta ile şirket arasında imzalanan protokol sözleşmesinin detaylarına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Böyle durumlarda operasyonunun maliyetinin tamamı ya da belli bir kısmı özel sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Mide botoksu kimlere yapılır? Kapsamında hastaların ortalama olarak 15 ile 25 kilo arası zayıflamasına yardımcı olan uygulama sağladığı faydalar kapsamında, aşırı kilo ile yandaş olan hastalıkların tedavisine de kesin çözümler sunmaktadır. Ayrıca etki süresi içerisinde sağlıklı ve kontrollü şekilde kilo vermeye yardımcı olduğundan dolayı, kilo verme aşamasında herhangi bir rahatsızlığın ortaya çıkmasının önüne geçilmekte, verilen kiloların tekrardan alınması engellenmektedir. Mide botoksu uygulaması ile düşük maliyetler çerçevesinde hastanın beklediği kiloya ve sağlık şartlarına kavuşması daha basittir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir