Mide Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Mide Botoksu Kimler Yaptırabilir?
Mide Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Mide Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Mide botoksu kimler yaptırabilir? Sorusu, fazla kilosu bulunan her obezite hastasının bu uygulanamadan faydalanıp faydalanmayacağını göstermektedir. Mide botoksu, botoks maddesinin mide duvarı ve kaslarına enjekte edilerek hareket etmesini yavaşlatılmasına dayanmaktadır. Hastalarda böylece daha hızlı doyma hissi oluşacak, gıdalar vücutta enerji ve yağa dönüşmesi daha uzun zaman alacaktır. Böylece hastaların hızlı bir şekilde kilo vermesi sağlanacaktır.

Mide Botoksu Uygulaması İçin Aranan Şartlar

Mide botoksu kimler yaptırabilir? Konusu operasyonun etkisine bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak fazla kilolar ile sorun yaşayan herkes tarafından yapılmaktadır. Ancak mide botoksu uygulaması etki süresi 6 ay olduğundan dolayı her hastada aynı etkiyi göstermez ve fazla bir kilo vermeyi sağlamamaktadır. Bu nedenle botoks uygulaması;

  • Vücut kitle indeksinin 27 ile 35 değerleri arasında yer alması gerekmektedir.
  • Mideye cerrahi operasyon yapılması şartı olan, vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde olan hastalar için, operasyon öncesinden uygun miktarda kilo verilmesi için uygulanır.
  • 10 ile 20 kilo kadar fazla kilosu bulunan hastaların bu kilolarından hızlı ve kolay şekilde kurtulması için uygulanır.
  • Mide botoksu kimler yaptırabilir? Konusunda gastrit ya da ülser rahatsızlığı bulunanlara ilk olarak bu hastalıklarının tedavisi uygulanmakta, ardından mide botoksu yapılmaktadır.

Bu şartların dışından kalanlara uygulanacak olan mide botoksu uygulaması çok fazla fayda sağlamamaktadır.

Mide Botoksu Tekrarı

Mide botoksu kimler yaptırabilir? Kapsamında uygulamanın 6 aylık etki süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde istenen sonuca ulaşamayan kişiler gerek keyfi tercihleri gerek ise doktor kontrolünde çıkan zorunluluk kararına göre yeniden mide botoksu uygulaması yaptırabilmektedir. Mide botoksu uygulaması yılda 2 kez uygulanan bir uygulama olup, bir ameliyat olarak değerlendirilmemektedir.

Mide botoksu kimler yaptırabilir? İle ilgili olarak, uygulama yapılan hastalar etki süresinin dolması ile birlikte obeziteye karşı cerrahi operasyonlara tabii tutulmaktadır. Mide bölgesinden herhangi bir parçanın kesilmemesi esası ile yapılan mide botoksu uygulamasının ardından uzman doktorların yapacağı inceleme sonucunda hastalarda kiloların ve buna bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklardan kurtulmak adına ameliyat gerektiren mide operasyonları yapılır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir