Mide Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide botoksu hakkında bilinmesi gerekenler birçok kişinin araştırma yaptığı konular arasındadır. Bu işlem endoskopik ve kesisiz bir şekilde 20 dakika kadar sürmektedir. Mide botoksu tamamlandıktan sonra hasta aynı gün taburcu edilmektedir.  Mide boksu mide içerisinde kapladığı hacim ile yeme alışkanlığını keser.  Hastaya botoks işleminden sonra ki dönemde uzun süreli olarak tokluk hissi verir ve midenin boşalma süresini geciktirir. Ameliyat gerektirmeden oldukça kolay bir şekilde sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak adına uygulan en etkili yöntemdir.  Daha az porsiyonlarla doyum yapılırken sağlıklı beslenme takviyeleriyle hasta ideal kilosuna kavuşturulur.  18-65 arasında herkese uygulanabilir. Vücut içerisinde 6 ay kadar kalır. Vücut ağırlığının %20’lik kısmı kadar kilo verimi sağlanır.

Mide Botoksu Yöntemi

Mide botoksu hakkında bilinmesi gerekenler mide botoksu yönteminde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süreci gecikir. Bu durum hastada iştah kaybına neden olur.  Böylece kilo kaybı gerçekleştirilir. Mide Botilinum toksin yani botoks uygulaması endoskopik yöntem ile midenin belirli bölgesine Botilinum toksin enjekte edilmesi esasına dayanan kilo verme yöntemi olarak da tanımlanmaktadır. 6 ay kadar etkisinin sürdüğü botoks işlemi gerek görüldüğü takdirde yeniden yapılabilir. Bu uygulamanı yan etkisi oldukça azdır. Neredeyse hiçbir hastada bu uygulamaya ilişkin sorunlar görülmemiştir. Dileyen herkes bu uygulamayı 20 dakika içerisinde yaptırarak aynı gün taburcu olabilir.

Mide Botoksu ve Mide Balonu Arasında ki Fark

Mide botoksu hakkında bilinmesi gerekenler bu uygulamayı mide balonundan ayırmaktadır. Her iki yöntemde endoskopik olarak yapılan zayıflama cerrahi işlemleri arasındadır.  Her iki yöntemin birbirine benzer özelikleri vardır aynı şekilde farkları da mevcuttur.  Mide balonunda kişinin tolere edebileceği düşünülen 600cc ve ya 720 cc sıvı hava ile şişen balon yerleştirilir. Mide botoksu uygulamasında ise midenin yaklaşık olarak 40 bölgesine botoks enjeksiyonu yapılır. Mide botoksunda bu işlemle mide kaslarının kasılması azaltılarak yemeklerin daha uzun süre midede kalması hedeflenir. Mide balonunda ise mide içerisine yerleştirilen balon yer kaplayarak sürekli tokluk hissi verilir. Her iki yöntemde de kilo verme seviyeleri hastanın sürece uyumuyla daha etkili rakamlara ulaştırılır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir