Mide Botoksu Anestezi İle Mi Yapılır?

Mide Botoksu Anestezi İle Mi Yapılır?

Mide botoksu, mide üzerindeki kasların daha yavaş kasılmasını sağlayan bir yöntemdir. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bu yöntem ile kişiler daha az açlık hissederek daha rahat kilo kaybedebilmektedirler. Çoğu hasta işlemden sonra minimum rahatsızlık hisseder. Mide botoksu ile ilişkili küçük ağrı ve şişlik gibi bazı riskler olsa da bu riskler genellikle yönetilebilir.

Mide botoksu, mideye enjekte edilebilen bir botulinum toksini türüdür. Bu tedavi tipik olarak iki aşamada yapılır (başlangıç tedavisi ve idame tedavisi). Başlangıç aşamasında kişinin botoks işlemine alışması ve beslenme kurallarını benimsemesi gerekmektedir. Devamında ise yaşam tarzı değişikliklerini sürdürebilmesi gerekmektedir.

Mide Botoksu Anestezi Gerektirir Mi?

Evet, mide botoksunun güvenli ve etkili olması için anestezi gerekir. İşlem sırasında, anestezi altındayken doktorunuz size az miktarda botoks enjekte edecektir. Bu, tüm prosedür boyunca bilinçsiz kalmanızı ve herhangi bir ağrı veya rahatsızlık yaşamamanızı sağlar.

Mide Botoksunda Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Mide botoksu için kullanılan anestezi türü, bireysel vaka geçmişinize ve tıbbi geçmişinize bağlıdır. Genel olarak, çoğu hasta genel anestezi alır. Bu, işlem sırasında tamamen bilinçsiz olacağınız ve herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmeyeceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, genel anestezi yerine lokal anesteziklerin (doğrudan cilde enjeksiyonlar) kullanılabileceği bazı durumlar vardır. Bu lokal anesteziklerin genel anesteziden daha az yan etkisi olma eğilimindedir. Bu nedenle bazı hastalar için bireysel durumlarına bağlı olarak tercih edilebilirler.

Stomachbotox’un Faydaları Nelerdir?

Kırışıklık azaltma amacıyla da kullanıldığı gibi mide botoksunda kullanılmasının da birçok faydası vardır. Birincisi, bu tedavinin yerçekimi veya yaşlanma faktörleri nedeniyle zamanla yerleşmiş olan derin kırışıklıkların tedavisinde çok başarılı olduğu gösterilmiştir. Ek olarak, bu prosedür aynı zamanda göz çevresindeki yorgunluk veya stres belirtilerini azaltmaya da yardımcı olabilir. Her ikisi de kırışıklık oluşumuna ortak katkıda bulunur.

Ayrıca çalışmalar, mide botoksunun o bölgedeki elastikiyetini de artırabildiğini (cilt hücrelerinin gerildikten sonra derhal orijinal şekline dönme yeteneği), bu da dokunun iyileşmesine ve yaşlılık lekelerinin azalmasına neden olabileceğini göstermiştir.

 

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir