Mide Balonunun Avantajları

Mide Balonunun Avantajları
Mide Balonunun Avantajları

Mide Balonunun Avantajları

Mide balonu uygulaması obezite hastası olan ve fazla kiloları sebebiyle çeşitli sağlık sorunları bulunan kişilere uygulanmaktadır. Hiçbir cerrahi işlem gerçekleştirmeden yapılan mide balonu uygulaması endoskopi yoluyla ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir. Son zamanlarda obezite hastalığının artmasıyla beraber tedavi yöntemleri insanlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Obezite tedavisi için birkaç cerrahi yöntem olduğu gibi cerrahi bir operasyon yapılmadan tıbbi tedaviler yapılması söz konusudur. Cerrahi bir işlem olmaması mide balonunun avantajları arasında yer almaktadır.

Mide balonunun diğer avantajları arasında birçok seçenek yer almaktadır; mide içerisine yerleştirilen balon ile obezite hastası kişilerin bu hastalıktan kurtulması ve obezite sebebiyle yaşadığı sağlık sorunlarını en aza indirgemesi hedeflenir ve büyük ölçüde bu işlem gerçekleşir. Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle hızlı bir şekilde işlem tamamlanır. Operasyon sonrası kişi kendisi için hazırlanan beslenme programına uyması takdirde kalıcı kilo kaybı sağlar. Mide balonu mide içerisinde yer alarak bir doluluk yaratacağından dolayı tokluk hissi vererek kişilerin daha az yemek yemesini sağlayacaktır.

Mide Balonunun Takılması İşlemi

Mide balonunun avantajları içinde yer alan ve en çok tercih edilmesine sebep olan unsur; vücutta herhangi bir kesme işlemi gerçekleştirmeden kolay bir şekilde endoskopi yolu ile balonun mideye yerleştirilmesidir. Cerrahi operasyonlardan korkan ve yaptırmak istemeyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan mide balonu, 18-70 yaş arasındaki kişilere uygulanabilir. Bu işlem esnasında kişi uyutulur ve mide balonu ağızdan sokularak mide içerisine yerleştirilir. Zayıflamaya yardımcı olan bu tıbbi balonların sulu ve havalı olmak üzere iki çeşidi vardır. Balon mideye yerleştirildikten sonra balonun çeşidine göre su veya hava ile doldurma işlemi gerçekleştirilir.

Fazla kiloları verme konusunda destekleyici bir görev gören mide balonlarının işe yaraması için kişilerin beslenme düzenlerini tamamıyla değiştirmesi gerekmektedir. Mide balonu midede doluluk yaratarak tokluk hissi vermektedir, mide balonunun avantajları arasında sayılan bu durum kişilerin daha kolay doymasına imkân sağlar. Kişiler beslenmesini düzenli ve sağlıklı bir hale sokarak mide balonunun da yardımıyla kalıcı bir kilo verme işlemi gerçekleştirmelidir.

İlginizi Çekebilir !

Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?   Obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı, ameliyat türüne ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir