Mide Balonu Sonrası Yaşam

Mide Balonu Sonrası Yaşam
Mide Balonu Sonrası Yaşam

Mide Balonu Sonrası Yaşam

 Mide balonu sonrası yaşam hastanın eski alışkanlıklarını terk etmesi ile düzene girmektedir. Fazla kilolarından şikâyet eden hastaları uzman kontrolü altında uygulanan mide balonu yaklaşık olarak 15 ile 30 dakika arası sürmektedir. Mide içerisinde şişirilen balon sayesinde hacmi daralan mide daha az gıda alımı yapacak, uzun süre tokluk hissi yaşayacaktır.

Mide Balonu Sonrasında Kilo Verme

 Mide balonu sonrası yaşam konusunda hastaların kilo verme oranı değişkenlik göstermektedir. Mide balonu uygulamasının etki üresi 6 ay lup süreç sonunda yenilenmektedir. Ancak balon uygulaması ameliyatlı yöntem olmadığından dolayı kilo verme hızı ve oranı cerrahi operasyonlara oranla daha düşüktür. Bu bağlamda hastaların kilo vermelerini hızlandırmak, daha çok kilo vermesini sağlamak için;

  • Taburcu işleminin ardından uzaman diyetisyenler tarafından hazırlanan diyet listesine eksiksiz uyması gerekir.
  • Gün içerisinde hafif yürüyüş, hareketlilik gibi aktiviteler yapması gerekir.
  • Düzenli olarak haftanın belli günlerinde spor faaliyetinde bulunmalıdır.
  • Uzman doktorlar tarafından belirlenen takviyelerin alımına özen göstermelidir.

Böylece hastalar Mide balonu sonrası yaşam konusunda fazla kilolarından uygulamanın etki süresi içerisinde kurtulmaktadır.

Obezitede Mide Balonu Uygulaması

 Mide balonu sonrası yaşam konusunda fazla zorluklar çekilmemektedir. Çünkü mide balonu uygulaması aşırı obez hastalarda sadece ameliyat hazırlık evresinde fazla kiloların bir kısmından kurtulmak için uygulanmaktadır. Ayrıca mide balonu yaklaşık olarak 10 ile 15 kilo fazlası bulunan hastalar uygulandığından dolayı hayatın normal akışı üzerinde çok fazla etki etmemektedir. Operasyonun herhangi bir cerrahi işlem gerektirmemesi, kısa süre içerisinde bitmesi ile hastalar kısa süre içerisinde taburcu olarak seyahat edebilir, yürüyebilir ve kısa süre içerisinden işlerine dönüş sağlayabilir.

 Mide balonu sonrası yaşam kapsamında hastaların düzenli kilo verme ve kiloların neden olduğu hastalıklardan kurtulması için dikkatli davranması gerekmektedir. Bu nedenle hastalar uygulamanın etki süresi içerisinde periyodik aralıklar ile uzman kontrolüne girmesi gerekmektedir. Böylece olası komplikasyonlar başlamadan engellenmekte, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo verme sağlanmaktadır. Ayrıca etki süresi sonunda mide balonu uygulamasının yenilenmesi veya başka bir yöntem uygulanması kararı bu kontrollerde uzman tarafından verilmektedir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir