Mide Balonu Sonrası Diyet  

Mide Balonu Sonrası Diyet
Mide Balonu Sonrası Diyet

Mide Balonu Sonrası Diyet  

Mide balonu sonrası diyet ile birlikte kişilerin hem kilo verme oranı artmakta hem de sağlıklı şekilde kilo vermesi sağlanmaktadır. Mide balonu uygulaması mide hacmini küçülterek daha az besin alımının sağlamakta ve kişiler böylece hızlı bir şekilde doyma noktasına ulaşmaktadır. Böylece vücutta hızlı bir şekilde kilo verme süreci başlayacak, kısa süre içerisinde etkisini göz görülebilir bir şekle sokacaktır.

Mide Balonu Uygulamasının Ardında Uyulması Gereken Diyet Programı

Mide balonu sonrası diyet kişinin balona uyum sağlama sürecini etkilemektedir. Genel olarak uygulamanın bitimi ile birlikte kişilerde mide bulantısı, kusma gibi sorunlar görülmektedir. Ancak uygulama sonrasında uygulanacak diyet programı ile birlikte bu sorun uzun dönemde de ortadan kaldırılmaktadır. Bu bağlamda mide balonu sonrasında uygulanan diyet programı şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Sıvı gıda diyet zamanı: Uygulama sonrasında ilk 5 gün kadar bir sürede hastaların sadece sıvı gıdalar ile beslenmesi yaptığı diyet dönemidir.
  2. Püre gıda diyet zamanı: Sıvı gıda beslenmesinin kademeli olarak geçilmesi ile birlikte Mide balonu sonrası diyet  kapsamında püre haline getirilmiş besinler veya çatal ya da kaşık ile iyice ezilmiş yumuşak gıdalar ile yapılan diyet dönemini kapsamaktadır.
  3. Katı gıda diyet zamanı: Sıvı ve püre diyeti uygulamasının bitimi ile yani mide balonu uygulamasından 10 gün sonra ile katı gıdalara geçişe başlanılan diyet dönemidir. Katı diyet başlamasından sonra ömür boyu sürecek olan diyet dönemini göstermektedir.

Mide balonu uygulamasından sonra ilerleyen Mide balonu sonrası diyet dönemlerinin eksiksiz şekilde uygulanması hem başarılı şekilde kilo vermeyi sağlar hem de kilo verme esnasında yan etkilerin oluşumunu engeller.

Mide Balonu Diyeti İle Kilo Verme

Mide balonu uygulaması tek başına yüksek oranda kilo vermeyi sağlamamaktadır. Bu nedenle uygulama sonunda Mide balonu sonrası diyet programına eksiksiz şekilde uyulması halinde yaklaşık olarak 20 kilo verilebilir. Kontrollü şekilde verilen bu kiloların, mide balonunun etkisini kaybetmesi ile birlikte yeniden vücuda alınması diyet ile engellenmektedir. Mide balonu kısa süre içinde sağlıklı kilo vermeyi sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir