Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir?
Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir?

Modern bir çağda yaşıyoruz ve yaşadığımız bu çağın iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de var.  Bir koşuşturmanın içindeyiz ve araçlar vazgeçilmezlerimizden biri. Mesafeleri kısaltmak için en çok tercih ettiğimiz arabalar tabi ki yürüme, hareket etme yetimizi elimizden alıyor. Zamanla yarışırken düzenli yemek yemekte mümkün olmuyor mecburen  fastfood yiyeceklere, ayakta atıştırmalara yöneliyoruz .Stres , sinir bazen de  genetik  olmak üzere bir çok sebepten dolayı aşırı derecede kilo almanın üstesinden gelemediğimiz, obeziteye kadar uzanan hayatımızı sağlık , fiziksel ve  psikolojik  yönden berbat ,  hayatımızı tehlikeye sokan bir durumda   ve bunu yaşamak zorumda kalıyoruz .Kendimizi bu durumdan yani kilolarımızdan dolayı sosyal hayatında dışlıyoruz. Artık buna son vermek ve kilolardan kurtulmak için mide balonu tanışma zamanınız geldi. Mide balonu nedir derseniz eğer fazla kilolardan uzak bir yaşam denilebilir.

Mide Balonu Nasıl Yapılır? 

Kilo vermeye yardımcı en basit yöntem mide balon uygulamasıdır. Mide balonu nedir nasıl uygulanır? Tıp dilindeki adı Sleeve Gastrektimi olan tüp mide, midenin büyük bir kısmının cerrahi bir operasyonla alınmasını kapsayan bir ameliyattır. Ameliyatla midenin yaklaşık %80’i alınır. Bunun sebebi midenin büyük ölçüde küçültülmesi suretiyle obezite hastasının gıda alımını olabildiğince kısıtlamaktır. Mide küçültme ameliyatı ile kısa bir zamanda kilolarınızdan   kurtuluyorsunuz, vücudunuza hareket özgürlüğüne kazanıyor ve sonradan oluşabilecek bir çok hastalığa mesela kalp, tansiyon, şeker  ve benzeri hayati önem  taşıyan bunun gibi bir çok  hastalıklar için önlem alıyorsunuz. Bu tüp mide ameliyatı ile mideden alınan kısım, beyinde hipotalamus olarak adlandırılan ve insanda açlık hissini uyandıran Ghrelin hormonu üreten kısımdır. Bu kısım ameliyatla ile alınması, obezite hastasının açlık hissini ortadan   kaldırır.

Mide Balonunun Faydaları Nelerdir?

İlk başta aşırı derecedeki terlemelerinizden kurtuluyorsunuz be sosyal yaşantının içindeki terlemeyle ilgili savaşa son veriyorsunuz. Fazla kiloların size getirdi birçok rahatsızlık var. Bunlar kalp, şeker, tansiyon ve psikolojik sorunlar hepsinden kurtulmanızı ise mide balonu sağlıyor. Mide balonu nedir sorusunun cevabı rahat bir yaşamdır. Hareket özgürlüğünü kazanıyorsun. Sporunu rahatça yapabiliyorsun. Kilonuz boyunuzla orantılı bir seviyeye geldiğinde tabi ki özgüveniniz artıyor çünkü istediğiniz kıyafeti giyme sahip olmak özgüveninizi yerine getiriyor. Yaşamın içinde insanlarla iç içe ve özgürce yaşamanın tadını çıkarıyorsunuz. Obezite hastalığından temelli kurtuluyorsunuz. Teknolojinin sağlığımız için getirdiği en güzel yeniliklerden bir tanesi.

İlginizi Çekebilir !

Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?   Obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı, ameliyat türüne ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir