Mide Balonu Ne Kadar Etkili Olur?

Mide Balonu Ne Kadar Etkili Olur?
Mide Balonu Ne Kadar Etkili Olur?

Mide Balonu Ne Kadar Etkili Olur?

Mide balonu ne kadar etkili olur? Sorusu uzun süre fazla kilolar ile mücadele eden kişilerin cevap aradığı konudur. Hem rahatsızlık yaratan hem de kötü bir görünüme neden olan fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan mide balonu, mide hacmini küçülterek daha az açlık hissi oluşmasına ve doyma noktasına daha erken ulaşmayı sağlamaktadır. Bundan dolayı mide balonu kısa süre içerisinde etkisini göstererek kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Mide Balonu Uygulamasın Etkileri

Mide balonu ne kadar etkili olur? Sorusu kapsamında ilk olarak uygulamanın etki göstereceği süre belirtilmektedir. Mide balonu diğer cerrahi operasyonlara göre daha az bir etki süresini kapsamaktadır. Bu bağlamda mide balonu yaklaşık olarak 6 ay kadar kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bu süre sonunda kişilerin isteği ve doktorların gerekli tetkikleri sonucunda mide balonu uygulaması tekrarlanabilir.

Mide balonu ne kadar etkili olur? Kapsamında ayrıca mide balonunun ne kadar kilo verilmesine katkı sağlayacağı etkisidir. Mide balonu vücut kitle indeksi 15 ile 25 arası değişen kilolu kişilerde genel olarak 10 kilo kadar fazlası bulunan kişilerde etkili olmaktadır. Bunun haricinde mide ameliyatı geçirecek olan hastaların ameliyata hazırlık ve operasyonun başarılı geçmesi amacı ile ameliyattan önce uygulanmaktadır.

Mide Balonunun Desteklenmesi

Mide balonu ne kadar etkili olur? Konusu gereğince uygulamadan başarılı şekilde sonuç almak için günlük aktiviteler ve düzenlemeler olarak desteklenmesi gerekmektedir. Bu bağlamda uygulamanın sonucunda kişiler;

  • Doktorların vermiş olduğu takviye vitamin ve mineraller aksatılmadan kullanılmalıdır.
  • Beslenme alışkanlıkları diyet uzmanlarının kişiye göre hazırladığı alışkanlık ile değiştirilmelidir.
  • Haftalık olarak düzenli egzersiz programı oluşturulmalıdır.
  • Rutin hayat tarzı bol fiziki aktiviteli yaşam tarzına dönüşmelidir.

Yapılacak olan bu destekler ile birlikte mide balonunun kilo verdirme oranı artacaktır. Mide balonu ne kadar etkili olur? Kapsamında ayrıca destekleme faaliyetleri ile verilen kiloların hızlı bir şekilde alınmasının önüne geçildiği gibi aynı zamanda kilo verme esnasında oluşabilecek sorunlarda engellenmektedir. Mide balonu kolay ve hızlı yapılan bir uygulama olduğu gibi kısa süre içerisinde etkisini hızlı gösteren bir uygulamadır.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir