Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?
Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

 Mide balonu nasıl uygulanır? Sorusu, fazla hissedilen kilolardan kurtulma ve daha fit bir görünüme sahip olmak için atılacak adımın nasıl olduğunu açıklamaktadır. Mide balonu aşırı kilolardan kurtulmak için uygulanan ameliyatlı cerrahi yöntemler arasında sayılmamaktadır. Uygulama olarak daha kolay olan mide balonu ile kişiler hayal ettiği kilolara fazla zahmet vermeden ulaşmaktadır.

Mide Balonu Uygulaması Adımları

Mide balonu nasıl uygulanır? Konusunda gerçekleştirilen uygulamanın adımları basitliğini ortaya koymaktadır. Genel anestezi altında yarı uykulu şekilde uygulanmakta olan mide balonu uygulaması yaklaşık olarak 15 ile 20 dakika arasında sonuçlanmaktadır. Doktor kontrolünde bulunanların test ve tahlillerinin incelenmesinin ardından;

  • Genel anestezi uygulanarak hasta yarı uykulu duruma getirilir.
  • Endoskopik yöntemler uygulanarak hastanın ağız kısmında midesine ulaşılır.
  • Kişinin midesine, uygun bir yere balon içi renkli sıvı dolu balon bırakılır.
  • Mideye bırakılan balon şişirilerek uygulama sonlandırılır.

Mide balonu nasıl uygulanır? Konusunda hızlı bir şekilde uygulanması ve hastanede kalma süresinin oldukça az olmasından dolayı sık olarak tercih edilmektedir. Son zamanlarda kilo verme oranında elde ettiği başarılar neticesinde mide balonu uygulaması kilolardan kurtulmak için ilk başvurulan yöntemler arasındadır.

Mide Balonu Kimlere Yapılır?

Mide balonu nasıl uygulanır? Konusu ile alakalı olarak bu uygulamadan kilolu olan herkesin faydalanıp faydalanamayacağıdır. Mide balonu uygulaması genel olarak 6 ile 9 ay arasında bir etki süresine sahiptir. Midenin iç hacminin dolarak daha çabuk tokluk hissi vermeye dayalı olan bu uygulamada etki süresi içerisinde yüksek oranda kilo vermek neredeyse imkânsızdır.

Mide balonu nasıl uygulanır? Kapsamında büyük sonuçların beklenmediği uygulama genel olarak 10 kilo kadar fazlası bulunan kişilere uygulanmaktadır. Vücut kitle indeksi 15 ile 20 arasında değişen kişilere uygulanan mide balonu, vücut kitle indeksi daha fazla olan ve obezite ile mücadele eden hastalar için bir ön kilo verme programı çerçevesinde uygulanmaktadır. Mide balonu uygulaması bir yıl içerisinde 2 kez tekrarlanabilir bir uygulama olmasında kaynaklı, kişiler tarafından kilolardan kurtulmak ve daha güzel bir fiziki görünüm elde etmek amacı ile uygulanmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir