Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide Balonu Nasıl Takılır?
Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide balonu takma işlemi hiçbir cerrahi operasyon gerektirmez bu sebeple oldukça tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biridir. Endoskopi yöntemi kullanılarak mide içerisine balon yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Balon mideye yerleştirildikten sonra su veya hava dolumu ile balon şişirilir. Bıçak altına yatmak istemeyen, vücutlarında ameliyat izi olmasını istemeyen ve cerrahi operasyonlardan korkan kişiler için oldukça uygun olan bu işlem sayesinde obezite tedavisi kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler tıbbi yöntemleri araştırırken mide balonu nasıl takılır sorusunun cevabını merak ediyorlar. Oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem kişilerde olumlu bir izlenim yarattığı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Midede kalma süresi ve içerisine doldurulan maddeye göre değişiklik gösteren balon çeşitleri son zamanlarda fazla kilo problemi yaşayan ve kilo vermek isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Balonlar çeşitlerine göre farklı şekillerde mideye yerleştirilmektedir. Genellikle endoskopi yoluyla ağızdan sokularak mideye yerleştirilen balon çeşitleri yaygınlıkta olduğu gibi bazı balonlar direkt yutularak mide içerisine gönderilir. Şişirilme işlemi yine endoskopi yoluyla gerçekleştirilmektedir.

Mide Balonu Çeşitleri

Mide balonları içerisine doldurulan maddeye göre değişiklik göstermektedir. Türlerine göre değişiklik gösteren ve kişilerde mide balonu nasıl takılır sorusunun sorulmasına sebep olan bu işlem oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilir. Sıvı veya hava ile dolumu ile şişirilen balonlar süre yönünden de kişinin tercihine bağlı olarak yerleştirilir. 6 ay veya 12 ay süreli olarak yerleştirilmesi tercih edilebilen mide balonları 12 ay gibi uzun süreli kullanımlar kişiler için daha avantajlı olabilmektedir. 1 sene gibi bir sürede kişi beslenme alışkanlıklarının değişimine alışacağından dolayı düzenli kilo kaybı ve kilo koruması kişiler için daha kalıcı olacaktır.

Zayıflamaya yardımcı olan mide içine balon yerleştirme işlemi gerçekleştirildikten sonra kesinlikle diyet programları ile desteklenmelidir. Diyet bir hayat felsefesi haline gelmelidir aksi takdirde verilen kiloların alınması mümkündür. Mide balonu nasıl takılır sorunun cevabını öğrendikten sonra balonun takılma işleminin ardından uygulanması gereken beslenme programlarını gözden geçirmeli ve alışkanlıklarınızı değiştirmeye hazır olmalısınız.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir