Mide Balonu Nasıl Çıkartılır?

Mide Balonu Nasıl Çıkartılır?
Mide Balonu Nasıl Çıkartılır?

Mide Balonu Nasıl Çıkartılır?

Mide balonu nasıl çıkartılır? Sorusu zayıflamak için gerçekleşen uygulamanın nasıl sonlanacağını açıklamaktadır. Mide balonu yerleştirme uygulaması hem çok basit hem de daha kısa bir zamanı kapsamaktadır. Balonun mideden etkisini kaybetmesi ile çıkarılması ise yine yerleştirilmesi gibi basit bir süreci kapsamaktadır. Mide balonu sayesinde hedefe ulaşılması sonrasında uygulama uzman doktorların yapacağı işlemler ile sonlandırılmaktadır.

Mide Balonu Çıkarma İşlemi

Mide balonu nasıl çıkartılır? Konusunda, izlenecek olan birkaç adım ile uygulama sonlandırılmaktadır. Çıkarılması da ilk yerleştirilmesi kadar kısa bir süreci kapsamaktadır. Bu bağlamda etkisi biten mide balonunu çıkarılmasında gerçekleşen adımlar şöyle sıralanmaktadır;

  • Endoskopik metot ile kişinin midesine ulaşılır.
  • Balonun yapısına uygun olan çıkarma kitleri ile birlikte balon söndürülür.
  • Sönen balon tutularak yemek borusu kanalı ile ağız içerisine getirilir.
  • Uygun aletler ile sönen balon ağız içinden alınır.

İzlenen bu adımlar yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Mide balonu nasıl çıkartılır? İle ilgili olarak işlevini tamamlayan balon yerine hem hasta hem de kişilerin isteğine göre yeni bir balon uygulaması gerçekleştirilebilir.

Mide Balonu Ne Zaman Çıkarılır?

Mide balonu nasıl çıkartılır? Konusunda fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan mide balonunun bir etki süresi bulunmaktadır. Genel olarak 6 ay olan bu etki süresinin dolmasından sonra balon mideden düzgün şekilde çıkarılması gerekmektedir. Bu süre sonunda mideden çıkarılmayan balon zayıflama konusunda herhangi bir katkı vermeyecektir. Ayrıca mide içerisinde süresi dolan balonun patlama riski daha yüksek olduğundan dolayı bu süre sonunda çıkarılmayan balonlar sağlığı tehlikeye atabilir.

Mide balonu nasıl çıkartılır? Kapsamında balonun mideye takıldıktan sonra herhangi bir kacak riski oluşturması durumunda vakit kaybetmeden çıkarılması gerekmektedir. Eğer bu süre içerisinde geç kalınması halinde kişilerde rahatsızlıklar meydana getirir. Mide balonu uygulaması hem takılması hem de çıkarılması ile ilgili olarak sunmuş olduğu kolaylık ve rahatlıktan dolayı hem doktorlar hem de kişiler tarafından sürekli olarak tercih edilmektedir. Doğru zamanda çıkarılan mide balonu yerine bir yıl içinde ikinci kez mide balonu yerleştirilmesi uygulaması yapılabilir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir