Mide Balonu Kimlere Yapılır?

Mide Balonu Kimlere Yapılır?
Mide Balonu Kimlere Yapılır?

Mide Balonu Kimlere Yapılır?

Mide balonu kimlere yapılır? Sorusu, fazla kilolarından kurtulup konforlu ve güzel görünümlü bir hayat sürmek isteyenler tarafından sürekli olarak aranmaktadır. Diğer mide operasyonlarına göre daha basit ve hızlı şekilde uygulanan mide balonu uygulaması ile kolay ve rahat bir şekilde kilo vermek mümkündür. Diğer operasyonlara oranla daha az komplikasyon riski taşımasından dolayı sık olarak tercih edilmektedir.

Mide Balonu Uygulaması Yapılacak Kişiler

Mide balonu kimlere yapılır? Konusunda hem zorunluluk hem de keyfi tercih söz konusundur. Fazla kilolarından kurtulup daha fit bir görünüme sahip olmak isteyenler ve tıbbi olarak zorunluluk taşıyanlar bu uygulamadan faydalanabilirler. Mide balonu uygulamasından genel olarak;

  • Çeşitli egzersiz programları ve diyet uygulayıp kilolarından kurtulamayan kişiler,
  • Aşırı kilolara duyarlı olan farklı bir sağlık sorunu yaşayanlar,
  • Obezite ameliyatından önce hazırlık sürecinde kilo verilmesi istenen kişiler,
  • Vücut kitle indeksi 25 ile 35 olan kişiler,
  • Kiloların neden olduğu görünüm sorunundan kurtulmak isteyen kişiler,
  • Herhangi bir ameliyat için uygun olmayan kişiler tarafından tercih edilerek uygulanmaktadır.

Mide balonu kimlere yapılır? Konusu gereğince doğru seçimin yapılması, fazla kilolardan kurtulma sürecinde başarılı sonucun alınmasına doğrudan etki sağlamaktadır.

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır Ve Etki Süresi Ne Kadardır?

Mide balonu kimlere yapılır? Konusunda, uygulamanın hızlı ve kolay olması sık tercih edilen olmasını sağlamaktadır. Genel olarak 15 ile 20 dakika arasında uygulanan mide balonu uygulamasında kişinin midesine endoskopik yöntem sayesinde ulaşılmaktadır. Mide içerisine içinde renkli sıvı bulunan bir balon yerleştirilip şişirilmekte olup uygulama gerçekleşmektedir.

Mide balonu uygulaması sonunda yaklaşık olarak 6 ay kadar bir süre etkisini göstermekte ve kilo verilmesini sağlamaktadır. Mide balonu kimlere yapılır? Konusunda etki süresi dolan uygulama aynı işlemlerin sonucunda yenilenmektedir. Mide balonu uygulamasının etki süresince verilecek kiloları kişilerin, uygulamanın sonunda gerçekleştirecekleri hayat tarzı belirlemektedir. Uygulamayı destekleyici beslenme programının hazırlanması ve uygulaması, haftalık düzenli olarak egzersiz faaliyeti yapması kilo vermeyi hızlandırır ve oranını artırmaktadır. Uygulama sonrasında hastalar sağlık şekilde kilo verip oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir