Mide Balonu Anestezi İle Mi Yapılır?

Mide Balonu Anestezi İle Mi Yapılır?

Mide balonlarını merak ediyor musunuz, ancak sizin için uygun olup olmadıklarından emin değil misiniz? Mide balonları, kilo vermeye yardımcı olmak için kullanılan bir işlemdir. Midenin içinde şişirilen ve mide hacmini doldurarak daha kontrollü yemek yemeyi sağlarlar. Bu sayede kişinin kilo vermesi hem hızlanır hemde kolaylaşır.

Güvenli Midir?

Mide balonları kilo vermenin güvenli ve etkili bir yoludur, ancak başlamadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. İlk olarak, anestezi ile yapılan uygulamalarda işlem sırasında ağrı hissetmezsiniz. İkincisi, mide balonları genellikle midede yaklaşık 6 ay kalır. Bu, bu işlem ile potansiyel olarak daha fazla kilo verebileceğiniz anlamına gelir.

Mide balonu işleminizi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Öncelikle bol sıvı içtiğinizden emin olun. İkincisi, mide kaslarınızın düzgün iyileşmesi için mideye zaman tanımanız önemlidir. İşlemden sonraki birkaç gün hafif yemekler yiyiniz.

Son olarak, herhangi bir yaralanma veya komplikasyon oluşmasını önlemek için işleminizden sonra en az dört hafta aşırı egzersiz yapmaktan kaçının. Sonuç olarak, mide balonu işlemi besin alımınızı azaltmanın ve güvenli ve etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmanın mükemmel bir yoludur.

Mide Balonları İçin Anestezi Gerekli Midir?

Mide balonları kilo kaybı için popüler bir tedavidir ve birçok kişi işlem için gerekli olmadıklarına inanır. Bununla birlikte, çoğu mide balonu prosedürü için anestezi kullanımı hala gereklidir ve buna sahip olmanın birçok faydası vardır. Ancak anestezi gerektirmeyen ve yutulabilir olan çeşitleri de mevcuttur.

İlk olarak, mide balonunun nasıl yerleştirilip çıkarıldığına bir göz atalım. Balon, ağız yolu ile mideye sokulur. Yerine oturduğunda, doktor bir hava pompası kullanarak şişirmeye başlayacaktır. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık 15 dakika sürer. Bu işlem sırasında doktorunuz güvende ve rahat kalmanızı sağlamak için sizi yakından izleyecektir.

Gastrik balon prosedürü sırasında kullanılan güvenlik önlemleri, diğer ameliyatlarda kullanılanlara benzer. Örneğin, balon midenizdeyken sürekli olarak izleneceksiniz, böylece herhangi bir sorun hızlı bir şekilde çözülebilir. İşlem sırasında sizi izlemenin yanı sıra, herhangi bir enfeksiyon komplikasyonu durumunda hastaneden ayrılmadan önce doktorunuz size antibiyotik de verecektir.

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir