Mide Balonu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mide Balonu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mideye balon yerleştirme işlemi obezite ve fazla kilo sebebiyle sağlığı bozulmuş kişilerin sağlığına tekrar kavuşabilmeleri için gerçekleştirilen bir zayıflatma işlemidir. Zayıflayabilmek için birçok kişi tıbbi operasyonları araştırmakta ve tercih etmektedir. Yıllarca diyet yapmış, ilaçlar kullanmış ancak yine de kilo vermeyi başaramamış kişiler bu tıbbi operasyonlardan faydalanmaktadır. Kişilerin de iradesiyle desteklenerek bu operasyonlar sayesinde kişiler sağlıklı kilolarına kavuşabilmektedir. Mide operasyonlarını araştıran kişiler tarafından en çok merak edilen soru mide balonu ameliyatı nasıl yapılır sorusudur. Öncelikle şunun bilgisini vermek gerekir ki mideye balon yerleştirme işlemi bir ameliyat değildir.

Hasta uyutularak endoskopi yoluyla mide içerisine balon yerleştirilir. Bu operasyonda hiçbir şekilde vücutta kesme işlemi gerçekleştirilmez. Mide balonu işleminin tercih edilmesinin en büyük sebebi de budur. Ameliyat geçirmek istemeyen, vücudunda ameliyat izi oluşmasını istemeyen kişiler tarafından en çok tercih edilen zayıflama operasyonu mideye balon yerleştirme operasyonudur.  Mide balonu ameliyatı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve endişeleriniz varsa bu işlemin oldukça basit ve hızlı bir şekilde tamamlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. İşlem sonrası kişinin midesinin balona alışabilmesi birkaç gün süreceğinden mide bulantısı, mide spazmı gibi bazı rahatsızlıklar söz konusu olabilir ancak bu rahatsızlıklar fazla uzun sürmeyecektir.

Mide Balonu Zayıflatıyor Mu?

Son dönemlerde obezite hastalığının artış göstermesiyle beraber fazla kilonun sebep olduğu hastalıkların da görülme oranı artmıştır. Kişinin olması gereken kilonun çok fazla üzerinde olması vücutta birçok rahatsızlığın ve hastalığın görülmesine sebep olacaktır. Fazla kilo problemi yaşayan kişilerin zayıflayabilmek için araştırdığı yöntemler arasında mide balonu ameliyatı da vardır. Ancak bilinmelidir ki mide balonu ameliyat ile mide içerisine yerleştirilmez.

Mide balonu ameliyatı nasıl yapılır diye merak edenler için süreç şu şekilde aktarılabilir; midenin içerisine hava veya su dolu olacak bir balon yerleştirilir. Balon midenin bir kısmını kaplayacağından dolayı kişi de tokluk hissi yaratacaktır. Tokluk hissi yaratmasının yanı sıra midede doluluk yaratan balon sebebiyle mide fazla yiyeceği kabul edemeyecektir. Bu durum sağlıklı yiyecekler ve düzenli bir beslenme programı ile desteklendiğinde kalıcı bir zayıflama gözlemlenecektir.

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir