Mide Ameliyatı Olmanın Bir Zararı Var mıdır?

Mide Ameliyatı Olmanın Bir Zararı Var mıdır?

Mide ameliyatı bilindiği üzere cerrahi bir operasyondur. Her ameliyatta türlü riskler elbette olacaktır. Ancak mide ameliyatı konusunda, obezite ya da ilişkili olduğu hastalıklar için uygulanan beslenme tedavilerine hastaların yanıt vermemesi üzere uygulanan son yol denilebilir. Mide ameliyatı olmanın bir zarar var mı? Konusunda bu operasyonu gerçekleştirmek isteyen hastaların türlü endişeleri mevcuttur. Bilinen büyük bir yan etkisinin olmadığını ve riskin yok denecek kadar az olduğunu belirtelim. Yalnızca ameliyat sonrasında yedavi ekibiniz tarafından yapılması istenen her konuda hasas olmanız gerekmektedir.

Mide ameliyatı olmanın bir zarar var mı? Kısmında özellikle beslenme konusunda değişiklik yapacağınızı belirtelim bunun çok büyük faydası olacaktır. Çünkü mide ameliyatı ile yaşamınızda türlü alışkanlıklarınızda değişmelidir. Bu öngörülen bir sonuçtur. Beslenme tedavsi ve hareketi bir yaşan tarzı ile birçok olumsuz etkiden korunmanız mümkündür. Örneğin cilt sarkması, saç dökülmesi, kas kaybı gibi bir çok riskten korunmada sizlere destek olacaktır.

Mide Küçültme Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Mide küçültme ameliyatı genellikle obezite hasatlığı olan kişilere cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. Tehlikeli olmadığı bilinmektedir. Dünya üzerinde birçok gelişmiş ülkede bu ameliyat oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Mide ameliyatı olmanın bir zarar var mı? Ya da sonraki yaşam için bir tehlike arz eder mi? Konusunda sürekli sıkıntı yaşayan hastalar için bu konudaki riskinin obezite hastalığından daha az olduğunu belirtmek daha doğru olacaktır. Çünkü obezite hastalığı beraberinde birçok hastalığı getirmektedir. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kilodan kaynaklı olarak nefes alamamak gibi birçok sıkıntı yaşatan obezite hastalığından kurtulamayan hastalar için oldukça önemli bir operasyon olan bu cerrahi operasyon oldukça değerli ve riski az olan bir ameliyattır. Yaş faktörü önemli olan bu operasyonda iyileşmek için sabırlı olmak önemli bir detaydır. Doktorunuz, diyetisyeniniz ve kendinize olan güveniniz sayesinde rahatça sağlıklı olarak hayatınıza devam edebileceksiniz.

Mide ameliyatı Olduktan sonra Nasıl Beslenmeliyim?

Öncelikle mide küçültme ameliyatı hastanın midenin belirlenen kısmının kesim işlemi ile alındığını belirtelim. Bu yüzden kişi istese de eski alışık olduğu porsiyonda yemek yiyemeyecektir. İlk etapta sıvı tüketimi önerilmektedir. Sonraki aşamada yeme düzeni yanlış olan eski alışkanlıklardan farklı olmaktadır. Yemek yeme sıklığı fazla olsa da küçük porsiyonlarda, doğru besinler ile ve doğru pişirme yöntemleri ile hazırlanmış olması önerilir. Bir anda mideye yoğun besin gönderimi ameliyat sınrası rahatsızlık verecektir. Sonuç olarak hayatınızın bir devri bu ameliyatla son bulup başka bir devri başlayacaktır. Yaşamaktan zevk aldığınızı hissedeceksiniz. Bu yüzden korkmadan sağlığınız için obezite ile savaşmalısınız.

 

İlginizi Çekebilir !

Her Kilolu Obez midir?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?

Obezite ameliyatı hangi tetkiklerle ve ne kadar sürede yapılmaktadır?   Obezite ameliyatı öncesi yapılan tetkikler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir