Kas Kaybı Yaşamadan Kilo Verme

Kas Kaybı Yaşamadan Kilo Verme
Kas Kaybı Yaşamadan Kilo Verme

Kas Kaybı Yaşamadan Kilo Verme

Kas kaybı yaşamadan kilo verme fazla kilolarından sorunu kurtulmak isteyenlerin merak ettiği konudur. Fazla kilolardan kurtulmak için gerek diyet programı uygulanması gerek ise herhangi bir cerrahi işlemin uygulanmasından sonra vücuda giren besin miktarı kısıtlanmaktadır. Bu kısıtlanma neticesinde vücut ihtiyacı olan besin değerlerini farklı şekilde karşılamakta olup böylece kasların zayıf düşmesine ve yok olmasına neden olmaktadır.

Kilo Verme Sürecinde Kasların Yapısının Korunması

Kas kaybı yaşamadan kilo verme için sürekli olarak dikkatli olunmalı ve gerektiği zamanlarda uzman kontrolü altına olunmalıdır. Bu bağlamda kilo ile sorun yaşayanların kilo vermek için seçmiş olduğu yöntemler sonucunda kilo verme sürecinde sorunları engellemek adına;

  • Vücuda karbon hidrat alımı tam olarak kesilmemeli, vücuda gerekli olan enerjiyi sağlamak için doğru miktarda karbon hidrat içeren gıdalar tüketilmelidir.
  • Uzmanların kişilerin durumları karşısında önermiş olduğu günlük protein miktarı kesin olarak alınmalıdır.
  • Gün içerisindeki öğün sayısı uzman kontrolü altında diyet programı le birlikte 6 öğüne çıkarılmalı, vücudun istekleri zamanında karşılanmalıdır.
  • Kas kaybı yaşamadan kilo verme kapsamında haftalık ya da günlük olarak düzenli şekilde egzersiz yapma faaliyetlerine devam edilmelidir.
  • İçerisinde yağ ve şeker içeren besinler uzman kontrolü altında kullanılmalıdır.
  • Belirlenen su miktarı gün içerisinde kesin olarak içilmelidir.
  • Uzmanların vereceği takviye gıdalar eksiksiz olarak aksatılmadan kullanılmalıdır.

Böylece kilo verme süreci içerisinde kasın yapısı korunmakta olup, daha büyük bir hacim kazanmakta ve daha güçlü bir hale gelmektedir.

Kilo Verme Sonunda Görünüm

Kas kaybı yaşamadan kilo verme sürecinde doğru ve sağlıklı şekilde sürecin sonuna gelinmesi durumunda daha zayıf, ancak daha düzgün bir fiziki görünüm elde edilmektedir. bu şekilde kilo verme ile ilgili olan tüm beklentiler karşılanmış olmaktadır.

Kas kaybı yaşamadan kilo verme ile aynı zamanda kemik yapısı da güçlenmektedir. Kemiklerin ermesi ve kolay şekilde kırılması gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Kilo verme süreci boyunca uygulanacak olan her adım istenen kilonun muhafazasını ve kasların korunmasını sağlamak için ömür boyu uzman kontrolü altında olarak uygulanmaya devam ettirilmelidir.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?

Elipse balon sonrası yaşanabilecek rahatsızlıklar nelerdir?   Elipse Balon, mideye yerleştirilen ve içi suyla dolu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir