Fazla Kilonun İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir?

Fazla Kilonun İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir?
Fazla Kilonun İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir?

Fazla Kilonun İnsan Vücuduna Zararları Nelerdir?

Fazla kilonun insan vücuduna zararları nelerdir? Fazla kiloların beraberinde getirdiği birçok rahatsızlık vardır. Özellikle obezite bütün hastalıkların anası diyebiliriz. Kalp damar hastalıklarından tutunda tip 2 diyabete kadar devam etmektedir. Her şeyin fazlasının zarar olduğu bilgisinden yola çıkarsak fazlası adı altında en zararlı diyebileceğimiz konu ‘’fazla kilolar’’dır. Fazla kilolar kişinin hayatını hem sağlık anlamında hem de sosyal anlamda etkilemektedir.

 

Fazla kilonun insan vücuduna zararları nelerdir? Bu konu üzerinde birçok şikâyet ve rahatsızlık mevcuttur. Özellikle sağlık anlamında şikâyetlerin çeşidi saylamayacak kadar fazladır. Fazla kilolu bireyler kendilerini sosyal ortamlardan ve toplumdan geri çekerler.

Kadınlarda ve Erkeklerde Fazla Kiloların Zararları

Fazla kilonun insan vücuduna zararları nelerdir? Bu konuyu kadın vücuduna olan zararları ve erkek vücuduna olan zararları olarak iki başlık altında inceleyebiliriz. Erkek vücudu, metabolizması, yağ ve kas oranları kadın vücudundan farklıdır. Kadınların vücut hatları itibariyle yağ depolamaya daha müsaitken erkek vücudu kas yapmaya daha müsaittir.

 

Fazla kilonun insan vücuduna zararları nelerdir?  Kadınlar üzerinde olan etkileri çok daha farklı bir boyuttadır. Çünkü kadınlar dış görünüşlerini daha çok sorun haline getirmektedirler. Ayrıca kadın vücudu yağ depolamaya daha müsait olduğu için fazla kilolar kendini çabucak fark ettirir. Erkekler kemikli ve daha az yağlı bir vücut yapısına sahip oldukları için kilolar kendini biraz daha geç fark ettirecektir. Bu durum kilo almanın hızlandığı süreçlerde kadınlar ve erkekler için aynı oranda hastalıklara ve problemlere neden olacaktır.

Fazla Kilolardan Kurtulmak Yaşam Kalitesini Arttırıyor

Fazla kilonun insan vücuduna zararları nelerdir? Fazla kiloların insanı ağırlaştırdığı, vücudu daralttığı, hareket özgürlüğünü kısıtladığı ve kişiyi hantallaştırdığı doğrudur. Fazla kilolar insanın kendine olan güvenini de zamanla kaybettirmektedir. Alınan kıyafetlerde belirginleşen vücut hatları, giderek şeklini ve görüntüsünü bozan bir vücut kişileri içten içe mutsuz ettiği gibi yaşamdan bir parçada olsa koparmaktadır. Vücudu canlı ve diri tutmak yaşamı kaliteli bir şekilde devam ettirmek için şarttır. Giderek yavaşlayan metabolizmayı göz önünde bulundurursak sağlıklı ve az beslenmek dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir