Duodenal Switch Nedir?

Duodenal Switch Nedir?
Duodenal Switch Nedir?

Duodenal Switch Nedir?

Duodenal switch nedir? Sorusu, dünya genelinde yayılan ve büyük tehlikeler ortaya çıkaran obezite hastalığının ortadan kaldırılması için uygulanan mide operasyonudur. Bu cerrahi operasyon hem midenin gıda alımını kısıtlayıcı hem de emilimi düşürücü etkisi ile öne çıkmaktadır. Böylece Duodenal switch operasyonu sonrasında hastanın kısa süre içerisinde kilo vermesi sağlanıp, sağlıklı yaşama katkı vermektedir.

Duodenal Switch Operasyonunun Yapılışı

Duodenal switch nedir? Konusunda operasyonun uygulama adımları bulunmaktadır. Cerrahi operasyonun her aşaması dikkat ve özen içerisinde yapılarak istenen başarılı sonuç elde edilmektedir. Bu kapsamda gerekli ön hazırlığın yapılmasını ardından ameliyata alınan hastalara;

  • Hastanın karın bölgesinde açılan kesilerden endoskopik metot ile midesine ulaşılır.
  • Midenin yaklaşık olarak yüzde 85’lik kısmı kesilerek çıkarılır.
  • Kalan mide tüp şekline getirilir.
  • Mide çıkışında yer alan pylor kas tabakasının biraz ilerisinden, safra ve pankreas sıvılarının döküldüğü noktanın biraz gerisinden on iki parmak bağırsağı kesilir.
  • Mide çıkışında yer alan ince ve kalın bağırsağın birleşim noktasında yaklaşık olarak 250 cm geride ince bağırsak ile ağızlaştırılır.
  • Zımbalama işlemlerinin ardında operasyon sona erdirilir.

Duodenal switch nedir? İle ilgili olarak uygulanan adımların sonucunda hasta diyet programı uygulaması ile birlikte hızlı ve kontrollü şekilde kilo vermeye başlamaktadır.

Duodenal Switch Operasyonun Getirdiği Faydalar

Duodenal switch nedir? Kapsamında uygulanan operasyon hastalara çeşitli faydaları sağlamaktadır. Bu bağlamda operasyonun bitmesinin ardından;

  • Midenin pilor bölümü korunduğundan dolayı operasyonun süresi çok kısa olmaktadır.
  • Kapasitesi azalan mide aynı hızda çalışmaya devam eder.
  • Midede fundus bölgesi kesilerek çıkarıldığından dolayı yüzde 90 oranında şeker hastalığı tedavi edilir.
  • Az bağlantı yapılarak tamamlanan operasyon olduğundan dolayı komplikasyon riski azdır.

Bu gelişmeler sonunda Duodenal switch nedir? Konusunda başarılı şekilde gerçekleşen operasyon ile birlikte hastalarda beklenen sağlık şartları yerine gelmeye başlamaktadır. Hem obezite hastalığı hem de obezite ile birlikte ortaya çıkıp hastanın sağlığını tehlikeye atan rahatsızlıklardan kalıcı şekilde kurtulma imkanı verir. Ayrıca Duodenal switch operasyonunun ardında kontrollü şekilde kilo verme sağlandığından dolayı hastanın yeni hastalıklar ile karşılaşma ve eski rahatsızlıkların yenilenmesi riski ortadan kaldırılmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Operasyonuna Nasıl Karar Verilir?

Tüp Mide Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Tüp Mide Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Tüp mide ameliyatı olmadan önce bilinmesi gereken en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir