Bariatrik Cerrahi Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanmanın Faydaları

Bariatrik Cerrahi Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanmanın Faydaları
Bariatrik Cerrahi Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanmanın Faydaları

Bariatrik Cerrahi Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanmanın Faydaları

Bariatrik cerrahi sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanmanın faydaları hastaların hem hızlı hem de kontrollü şekilde kilo vermesi olarak gösterilir. Cerrahi işlemin ardından hacmi daralan midenin gıda alımı konusunda ortaya çıkarabileceği sorunlar, uzman doktorların kontrolü altında protein açısında yüksek olan ürünlerin doğru miktar ve zamanında kullanılması ile çözüme kavuşmaktadır.

Bariatrik Cerrahiden Soran Protein Bakımında Zengin Ürün Kullanma

Bariatrik cerrahi sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanmanın faydaları sağlıklı şekilde kilo verme süreci için açıklayıcı olmaktadır. Operasyonun hemen ardından hastaların hayat akışının düzene girmesi ve istediği sonuca ulaşabilmesi için yüksek protein içeren ürünler kullanmalıdır. Bu bağlamda kullanılacak olan ürünleri operasyondan çıkan hastalar üzerinde yarattığı olumlu etkiler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Cerrahi operasyon içeriğinde uygulanan müdahale kapsamında oluşan yara ve dikişlerin hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olur.
  • Obezitenin en büyük nedenleri arasında gösterilen bozulmuş olan hormon dengesinin sağlanmasına katkı sağlar.
  • Uzun süre tokluk hissi yaratacağından sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar ve kilo verme hızını artırmaktadır.
  • Zayıflamanın oransal olmasını sağlayarak yağların yakılmasını sağlamaktadır.
  • Bariatrik cerrahi sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanmanın faydaları kas yapısını korur ve dolgunluk kazandırmaktadır. Kilo verme süreci içerisinde kas yapısının bozulmasını engellemektedir.
  • Kilo verilirken saçların dökülmesi, vücutta sarkma ve kırışıkların oluşması ve tırnaklarda kırılma gibi fiziksel sorunların oluşmasının önüne geçmektedir.

Proteini yüksek ürünler sağladığı faydalardan dolayı bariatrik cerrahi sonrasında istek değil bir ihtiyaç olarak görülmektedir.

Yüksek Protein Nasıl Alınır?

Bariatrik cerrahi sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanmanın faydaları kapsamında hastaların kontrollü ve sağlıklı şekilde kilolarında kurtulmak için protein içeriği yüksek beslenmesi gerekmektedir. Ancak hastaların bazı durumlarda beslenme içeriklerinde diyet listesinin protein ihtiyacının karşılanamaması durumunda uzman doktorların önerisi ile yüksek protein barındıran takviyeler alınmaktadır.

Bariatrik cerrahi sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanmanın faydaları ile ilgili olarak uzmanların yapmış olduğu tetkikler sonucunda protein alım miktarı belirlenmektedir. Aksi halde vücutta protein miktarının gereğinden çok fazla olması durumunda böbrekler başta olmak üzere bir çok organ üzerinde hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir !

Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?

Günde Kaç Gram Protein Alınmalıdır?   Obezite ameliyatı sonrası günlük protein ihtiyacı, ameliyat türüne ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir