Bariatrik Cerrahi Nasıl Yapılır?

Bariatrik Cerrahi Nasıl Yapılır?
Bariatrik Cerrahi Nasıl Yapılır?

Bariatrik Cerrahi Nasıl Yapılır?

Şişmanlık diğer adıyla obezite bütün dünyada çoğunlukla batı toplumlarında olmak üzere dünya genelini kapsayan ve   hızla saran, en büyük sağlık problemlerinden biridir.

Obezite sorunu olan hastaların müracaat ettikleri (obezite cerrahi) diğer adı Bariatrik Cerrahi günümüzde giderek rağbet gören en iyi yöntemlerden birisidir. Obezite ameliyatın en önemli faydaları arasında, obezite hastalıklarda oldukça azalma sağlar ve yaşam kalitesinin büyük bir düzeyde yükselmesine katkısı vardır. Obezite hastası, karar vermeden önce çok iyi bir şekilde araştırması gerekir. Çünkü eğer ameliyata karar verdiyse, sonuçlarına tamamen hazırlıklı olması ve motivasyonu çok yüksek olması gerekir, faydaları da dahil olmak üzere bütün detayları tam olarak anlamış ve buna göre sağlıklı karar vermelidir. Bariatrik cerrahi nasıl yapılır? Araştırması obezite hastasının sağlığı için çok önemlidir.

Bariatrik Cerrahisi Yapılmasının Sebepleri Nelerdir?

Obezite (şişmanlık) diğer adıyla tüm dünyada artan, özellikle Avrupa ülkelerinde hızlı bir biçimde görülen modern çağın hastalığı olarak belirtilen ve tüm dünyada ciddi şekilde yaşamsal tehdit oluşturan, büyük sorunlara neden olabilen hastalıklardan biridir. Obezite hastası ister kendi başına isterse yardım alarak ne kadar diyet ve egzersiz yapsa da obezite tedavisinde istediği sonuçları alamadığında ve özellikle, kilo nedeniyle ortaya çıkan bir çok hayati tehlike oluşturabilecek sağlık problemleri, ciddi biçimde tehdit oluşturmaya başladığında, obezite hastası Bariatrik  cerrahi nasıl yapılır  hakkında yeterince bilgi toplamalıdır. Bilinçli bir şekilde karar verir. Onun için en uygun Bariatrik cerrahisi etkin kalıcı ve hızlı tedavi yöntemidir.

Bariatrik Cerrahisinden Sonra Sizi Neler Bekliyor?

Obezite hastası bariatrik Cerrahi (obezite ameliyatı) olduktan sonra, yeni bir biçim almış midenize uyum sağlamanız için, obeziteli hasta ameliyattan sonraki haftalar, Doktor veya diyetisyeniniz sizin için en uygun beslenme planı uygulayacaktır. İlk başta bir süre sıvı bir diyet, sonra yumuşak veya püre haline getirilmiş gıdalar sonra daha düzenli normal gıdalardan oluşmaktadır. İlk aylarda kabızlık ve böbrek taşlarından kaçınmak için, yeterli miktarda sıvı almanız gerçekten hasta için çok önemlidir. Hasta her gün iki litreden az olmamak şartıyla, fazla  sıvı alması gereklidir .Hasta bundan sonra  beslenmelerine dikkat ederek ,  Bariatrik  cerrahi nasıl yapılır kişi iyice araştırması gerekir. Çünkü onun hayatında yeni bir sayfa açmıştır.  

İlginizi Çekebilir !

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir?

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nedir? Tüp mide ameliyatının riskleri nedir? Sorusu, obezite ile mücadele etmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir